Сьогодні, 15 жовтня 2015 року молодший братик

(ГКМК, 23 роки) вітає СЕСТРИЧКУ з ювілеєм!

Від імені Києво-Могилянського колегіуму

ВІТАЄМО НаУКМА З 400-літтям!!!

Так тримати!!!

Відзначення 400-річчя Могилянки триває!


Марта Фаріон, президент Києво-Могилянської Фундації Америки: “Через кризу, яка відбувається зараз в Україні, вирішили це святкування відзначити в Чикаго і Вашингтоні в самому Конгресі. Щоб лобіювати американських політиків і членів Конгресу, щоб підтримали Україну та допомогу, особливо, українському війську”.

Серед трьох сотень гостей в Унівеситецькому клубі в центрі Чикаго присутні американські політики, меценати, науковці та представники української діаспори.

Наталія Попович, президент PRP Group: “Могилянка – це той університет, який дуже потребує підтримки. Це той ВУЗ, який завжди на передовій. Завжди на фронті інформаційному, на фронті революційному, на фронті змін в сфері освіти в Україні.”

Подію присвятили не лише досягненням університету, який є одним із найстаріших у Європі. Значну увагу приділили здобуткам українського громадянського суспільства, Євромайдану та підтримці України у протистоянні російській агресії.

Дік Дурбін, сенатор США: “В Чикаго ми дуже пишаємося українсько-американською громадою, яка пишається Україною та боротьбою, яку ведуть за свою незалежність та свободу, щоб зупинити вторгнення Путіна у свою країну. Сьогодні ми говоримо про університет, який існує 400 років, який витримав стільки різних нападів та встояв заради свободи і освіти.”

На святкування також було запрошено представників місцевої влади та дипломатів, а два сенатори США – Марк Кірк та Дік Дурбін – отримали особливі відзанки від Києво-Могилянської Фундації Америки за активну підтримку України.

Сергій Квіт, міністр освіти і науки України:

“Я хотів би побажати, щоб Києво-Могилянська Академія

розвивалася як глобальний український проект”.

З 27 січня 2015 Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету «Галшка Гулевичівна» номіналом 2 гривні, присвячену відомій постаті культурно-національного відродження України кінця XVI – початку XVII ст. – Єлизаветі (Галшці) Василівні Гулевичівні, яка походила з волинської шляхетської родини і була однією із засновниць Київського братства, Богоявленського монастиря і при ньому школи для дітей, відписавши для цих цілей у 1615 році свою садибу із землею в Києві на Подолі. Цим було покладено початок Київській братській школі (згодом Києво-Могилянській академії). Монету виготовлено з нейзильберу (CuNiZn), категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 12,8г, діаметр – 31,0мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ, праворуч від якого – малий Державний Герб України; стилізовану композицію, що символізує передавання землі, – на тлі сторінки з автографом Галшки Гулевичівни зображено перо (угорі) та печатку (унизу), праворуч – номінал 2/ГРИВНІ, під яким рік карбування монети 2015 та логотип Монетного двору.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: угорі – фасад будинку, з якого починалася історія Київської братської школи, під яким напис ГАЛШКА/ГУЛЕВИЧІВНА та роки її життя 1575/1642, ліворуч зображено Галшку Гулевичівну з дітьми.

Художник і скульптор монети – Святослав Іваненко.

З жовтня 2015 року Національним банком України планується випуск ще двох монет: перша — 400 років Національному університету «Києво-Могилянська академія». Номінал 2 гріні, CuNiZn, 31,0мм, 12,8гр, «спеціальний анциркулейтед», 30 000 штук. Друга — 400 років Національному університету «Києво-Могилянська академія». Номінал 5 грівен, Ag 925, 15,55гр., 33,0мм, «пруф», 2 000шт.

28 червня 2015 року, 11:28

День народження першої вищої школи Східної Європи.

Києво-Могилянській академії 400 років.

Святкують і її випускники –

більше 2 000 їх зібралося для рекордного групового фото.

Анекдот про Васю Соняха і Порошенко

Під час візиту президента України Петра Порошенка в Національний університет «Києво-могилянська академія» почесний президент академії В’ячеслав Брюховецький розповів анекдот, який вважає мало не зразком інтелектуального гумору.

Окрім Порошенка, в анекдоті від Брюховецького фігурують політичні діячі минулого століття – американський президент Джиммі Картер і французький комуніст Жорж Марше, а також вигаданий персонаж, майбутній студент Могилянки Вася Сонях.

15 вересня 2015 року Національний банк України ввів в обіг ще дві пам’ятні монети з серії «Вищі навчальні заклади України» — «400 років Національному університету Києво-Могилянська академія», номіналом 2 та 5 гривень.

5 гривень: Метал — срібло (Ag 925). Маса дорогоцінного металу в чистоті — 15.55 г. Діаметр 33 мм. Гурт гладкий із заглибленим написом . Категорія якості карбування – «пруф». Тираж 2000 штук, Роздрібна ціна 367 грн.

2 гривні: Метал – нейзильбер. Маса – 12,8 г. Діаметр 31 мм. Гурт – рифлений. Категорія якості карбування — спеціальний «анциркулейтед». Тираж 35000 штук. Роздрібна ціна 22 грн.

..

На аверсі монет розміщено: угорі — малий Державний Герб України, праворуч від якого: напис УКРАЇНА та рік карбування 2015; у центрі на дзеркальному тлі — герб Києво-Могилянської академії, обрамлений стрічкою із девізом університету латиною: TEMPUS FUGIT, ACADEMIA SEMPITERNA (`Час плинний — академія вічна`); під гербом — номінал П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (або ДВІ ГРИВНІ).

На реверсі монети на тлі староакадемічного (Мазепинського) корпусу зображено фрагмент гравюри — три спудеї із сувоями в руках та розміщено написи: КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ (угорі по колу), 400 РОКІВ (над будівлею), унизу на тлі стилізованого барокового орнаменту — НАЦІОНАЛЬНИЙ/УНІВЕРСИТЕТ.
Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.
Скульптор: Демяненко Анатолій

Заступник Голови Національного банку України привітав з ювілеєм студентів та викладачів славетної академії, серед випускників якої в різні часи були і українські гетьмани, і митрополити, і відомі письменники та науковці. “Навіть серед чинного Правління Національного банку України (а це 6 осіб) є випускник Могилянки”, – зазначив Яків Смолій.