Національний музей мистецтв

імені Богдана та Варвари Ханенків

(колишня назва – Київський музей західного та східного мистецтва).

Наявність у музейній колекції надзвичайно вартісних та унікальних пам’яток мистецтва забезпечила музею славу далеко за межами країни. В підмурках музею і картинної галереї лежить приватна збірка родини Ханенків.

Історія колекції бере відлік на початку 1870-х років, коли молодий юрист і палкий аматор мистецтва Богдан Ханенко узяв шлюб з Варварою Терещенко, дочкою багатого цукрозаводчика та мецената з України. Шлюб зробив Ханенка фінансово незалежним, а дружина підтримувала чоловіка в його справах усе життя.

4 грудня 2016 року вчитель історії пані Елена Рудь провела екскурсію в цьому музеї.

«Коли зачиняються двері за останнім відвідувачем, в музеї починаються справжні дива. Гасне яскраве світло, зали наповнюються сутінками, в яких картини стають ще більш загадковими, а інтер’єри ще пишнішими. Здається, що із сусідньої зали за мить вийдуть самі господарі будинку – Богдан і Варвара Ханенки…

А ще особняк наповнюється дивовижною старовинною музикою. Але, мабуть, найбільше диво – це те, що цього засніженого недільного вечора музей зібрав під своїм дахом теплу компанію хлопців 4х, трьох красунь 4д та їх батьків.

До речі, дехто із батьків прийшов на зустріч із прекрасним сам, залишивши вдома своїх прихворілих нащадків. Дякуємо всім, хто подарував нам цей чудовий вечір – ведучому Ігорю Олександровичу , хору старовинної музики «Благовіст», струнному тріо «Міра». Ми дійсно почули «Голоси епох»».

Елена Рудь.

Всім, кому цікаво, можуть подивитися офіційний сайт музею

http://khanenkomuseum.kiev.ua/