Українська школа імені М. Грушевського в Тбілісі — перший закордонний колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Ідея створення такої школи належала першій в Грузії українській громаді — Асоціації українців Грузії. Відкриття школи стало можливим лише завдяки зусиллям ініціативної групи діаспори на чолі з Валентиною Марджанішвілі та сприянню Посольства України в Грузії, очолюваного на той час Степаном Волковецьким. Ця довгождана для української діаспори подія сталася у вересні 1999 року. Відтоді розпочався якісно новий етап у житті української громади Грузії. У березні 2000 року школі було присвячено почесне ім’я Михайла Грушевського — першого президента України, який навчався в Тифліській класичній гімназії (1880-1886 рр.) Через три роки школа стала першим закордонним колегіумом Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Місія школи-колегіуму — забезпечення виховних та освітніх потреб етнічних українців Грузії; ґрунтовна освіта українською та грузинською мовами, що сприяє переходу на двомовність у навчальному процесі; глибоке знання культури й історії України та Грузії; орієнтація навчально-виховного процесу на особистість і всебічний розвиток дітей; використання передових методів у навчанні та вихованні з метою адаптації майбутніх випускників у суспільстві.

Єдина в Грузії та на теренах СНД державна українська школі ім. Михайла Грушевського покликана формувати людей, які, в свою чергу, сіятимуть в душі нащадків «чудодійне зерно світла і правди».