Драматичний вокальний двобій підопічних Святослава Вакарчука.

Зірковий тренер вирішив об’єднати в дуеті двох самобутніх виконавців — нігерійця-хірурга Анян Удогво і азербайджанця Чингіза Мустафаєва. Щоб поставити рівні умови для обох учасників, Вакарчук вирішив дати їм українську пісню на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Обидва учасники дуже хвилювалися, розуміючи, яка відповідальність на них лежить. Ось що про композиції говорив Чингіз: Я дуже серйозно ставлюся до цієї пісні, і мені дуже подобаються люди, які живуть в Україні. Хочу заспівати і відчути цю композицію так, як зробив би це кожен українець.

Сила голосу Анян і Чингіза, а також смисловий і емоційний рівень пісні змусили зал аплодувати стоячи, а Святослава Вакарчука до сліз: Ця культова українська пісня на слова Тараса Шевченка — символ України. І символічно, що двоє людей, які не мають українського коріння, так чуттєво її виконали. Українська культура, Україна як держава, не зводяться до ідеї про те, хто тут народився або хто з яким акцентом говорить. Це земля людей, які її люблять і відчувають, тих, хто зараз тут знаходиться і живе, — таких як Анян і Чингіз, які з акцентом і по-своєму, але дуже щиро заспівали сьогодні. У мене сьогодні були і радість, і сльози. Радість від того, що ви гарно заспівали. Сльози від того, що я просто не міг їх стримати — настільки для мене, українця, це було по-справжньому щиро.

Дивіться, як це було.

*****************************************

«О дивна Квітко України, що висохла на чужині…»

Квітка Володимирівна Цісик (Kacey) народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку в родині українських емігрантів. Вона записала два україномовних альбоми «Пісні України» (1980) та «Два кольори» (1989). В Америці це нікого не зацікавило, але, на щастя, вони випадково потрапили в Україну.

«Я всім говорила, що українська музика дуже гарна, мелодійна, і що український народ співучий. А мені відповідали: якщо так, то зіграй що-небудь. Це дуже сумно, але в нас не було жодної платівки на професійному рівні, оскільки це дорога річ і записати її забирає багато часу. Я зрозуміла, що мушу її зробити. І не тільки для своїх приятелів, але і для всіх українців. Адже у мене не було можливості щось зробити для нашого суспільства, а це був би такий подарунок. І я мріяла, що в Україні мене почують.»

Фільм присвячений пам’яті видатної особистості — всесвітньо відомої співачки українського походження Квітки Цісик. 4 квітня 2013 року їй мало б виповнитися 60 років, але через хворобу вона передчасно пішла з життя.

Любіть Україну так, як любила її Квітка Цісик!