«Святковий календар»

Включає в себе всі Державні і національні свята України, традиційні народні святкові дати, найважливіші історичні дати з історії українського народу, професійні та внутріколегіантські свята.

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

Свято Останнього дзвінка 2021


><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День Вишиванки 2021


><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День Пам’яті та Перемоги 2021


><><><><><><><><><><><><<><><<><><

Урочистий Прийом до 1(5) класу та урочиста Лінійка

Починається усе 31 серпня, напередодні учбового року, коли у величній Конгрегаційній залі Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” новоприбулих першачків (у школі це п’ятий клас) вітають батьки, викладачі колегіуму, та адміністрація НаУКМА, а найголовніше – їхні друзі-колегіанти зі старших класів. Першокласникам розповідають про історію створення НаУКМА і ГКМК, та вручають яблуко як символ знання. Яблуко, котре означає пізнання, наповнення чимось новим, невідомим. Дуже приємно, що майже в усіх святкових заходах, що проводяться у нас, беруть участь наші випускники – студенти багатьох вузів Києва і інших міст України. 1 вересня відбувається урочиста лінійка.

Подивіться, будь ласка, як проводився цей день

в колегіумі у 2011 році.

Ми завжди називали цей день

ДНЕМ ПОНЕВОЛЕННЯ ПРОГРЕСИВНОЇ ВЧИТЕЛЬСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ
НЕПРИКАЯНОЮ УЧНІВСЬКОЮ МОЛОДДЮ

Урочистий Прийом та лінійка в різні роки

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День Пострижин – Посвята у колегіанти

Кожен рік, 13 вересня – Першокласники повинні пройти нелегкі випробування (їх зміст до останнього моменту залишається таємницею), щоб, склавши присягу на вірність колегіантському братству, стати повноправними “родичами” у великій, дружній колегіантській сім’ї. Головна процедура «Посвяти» — зістригання маленького локона волосся з голів першокласників. Після тяжких випробовувань першачки мають пригостити вчителів і старшокласників кашею. Якщо вчитель сварливий – солоною та гіркою, якщо гарний – солодкою. Проявляються перші симпатії. Старшокласники вишиковуються в коридорі і чекають свою порцію, а вчителі бояться отримати несмачну кашу, але пробують з різних горщиків… Та усі каші солодкі!

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

5 жовтня – День вчителя

Шановні педагоги, щиро вітаємо Вас

Бажаємо професійного зросту та перспективних учнів!

Свято з’явилося в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches ’Day). Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти — день, у який відзначається роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях.

Історичною передумовою для запровадження Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. У результаті представниками ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).

5 жовтня 1994 Всесвітній день вчителя відзначався вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять 5 жовтня, хоча в деяких країнах це свято відзначається в дні близькі до 5 жовтня. Головне, щоб святкування не співпали з осінніми канікулами в північній півкулі і з весняними канікулами – у південній.

14 жовтня — є одним з найцікавіших свят у КМК:

День Колегіуму,

день Самоврядування

Але, це свято – чотирикратне. Воно об’єднує ще декілька свят. Це, по-перше, день Святої Покрови, потім День українського козацтва (Козацька Покрова — день вшанування воїнів ветеранів ОУН-УПА та полеглих у боротьбі за Батьківщину повстанців), День колегіуму та самоврядування, а з 2015 року ще и День Захисника Вітчизни.

У цей день, на Покрову, за традицією ми проводимо спортивні змагання між викладачами і колегіантами. Футбольний, баскетбольний і волейбольний матчі викликають величезну зацікавленість не лише молодших учнів, їх батьків, на таке видовище збігаються і мешканці прилеглих будинків. Це відбувається у дуже веселій, невимушеній атмосфері і якнайкращим чином сприяє налагодженню стосунків між дітьми і дорослими.

Є у Дня колегіуму і надзвичайно важлива частина – учні 7 випускного класу на урочистій лінійці отримують (лише на день) всю повноту влади у КМК. Обов’язки свої “директор”, “завучі”, “вчителі” виконують надзвичайно відповідально, адже їм у цей день доводиться не лише провести уроки (за повним розкладом), а й нагодувати малечу у їдальні, провести виховну годину.


А ось справжні викладачі гімназії зібрані у цей день до спеціального “13-в” класу, потребують підвищеної уваги, і теж мають свої уроки – каліграфію, хореографію, математику тощо. Ляльки-мотанки, які закликають дзвоном щастя, виготовлені саме учнями “13-в” на уроці «праці».

Селфі у кабінеті директора – «родзинка» Дня Самоврядування.

Всю Україну вітаємо з Днем Захисника Вітчизни!!! Особливі вітання бійцям українського війська, що перебувають у шпиталі. Наші учні підготували для бійців чашки з написами.

Завжди у кінці дня ми спільно з випускниками підводимо підсумки дня. Діти справді, “на власній шкірі”, відчувають тягар вчительської праці. У День Колегіуму проводиться також і зустріч з випускниками минулих років.

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.

Щороку в останню суботу листопада українці згадують всіх тих, хто загинув за часів найстрашнішої катастрофи – Голодомору 1932-1933 років, складової геноциду, організованого сталінським режимом.

Рівно в 16.00 Україна замовкає

і запалює свічку.

Сотні киян, у тому числі і учні нашої гімназії з батьками, йдуть до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» зі свічками і з п’ятьма колосками пшениці.

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День пам’яті загиблих в бою під Крутами

Щорічно, 29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала. Однак, втрати сягали: до 260 юнаків, 30 студентів і 10 старшин.

Із 2000 року, щорічно у лютому, у КМК проводиться Фестиваль та конкурс стрілецької пісні «Наша слава не вмре, не поляже», присвячений Дню пам’яті полеглих у бою під Крутами.

Будь ласка, дивіться звіт про конкурси, що проводилися починаючи з 2015 року, на окремій сторінці нашого сайту.

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День пам’яті та примирення і День перемоги

З 2015 року Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:

— переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;

— рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін);

— перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.

Символ відзначення Дня пам’яті та Дня перемоги – червоний мак.

Гасло: “1939 –1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

«Міфи про ІІ світову були наріжним каменем формування радянської ідентичності й залишилися такими після розвалу Радянського Союзу», – Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті.

Щоб спростувати ці міфи й зробити наше сприйняття того часу менш політизованим, УІНП запустив просвітницький тематичний сайт «Українська Друга світова» — мультимедійний посібник для можливого використання у школах.

Заходьте, будь ласка, знайомтеся: http://www.ww2.memory.gov.ua

8 травня 2015 року, у КМК пройшла зустріч учнівської молоді зі Сергієм Громенком (історик, заступник начальника управління Українського інституту національної пам’яті) та Ігорем Бігуном (науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, випускник КМК).

Величезна подяка їм за цікаву розмову. Певне, замало запитань було поставлено їм, проте майже півтори години минули дуже швидко. Сподіваємося на подальшу співпрацю, чекаємо нових зустрічей!!!

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

День Європи в Україні

В Мілані у 1985 році Європейський Союз на своєму саміті затвердив 9 травня як День Європи, вирішивши увічнити день свого заснування 5 травня 1949 року. Слід нагадати, що до 1964 року це свято проводилось 5 травня.

В Україні це Свято було встановлено «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 року. № 339/2003.

День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня. День Європи жителі України відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи.

16 травня 2015 року у гімназії флешмоб до дня Європи.

><><><><><><><><><><><><<><><<><><

З днем вишиванки.

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів

У четвер 18 травня 2017 року спочатку зробили вишитий «віночок» (хоча хтось може побачити на фото і павука), а потім – УВАГА! – тут же заспівали Гімн Європи.

Традиційний випускний вальс 2010 року.

>

ОСТАННІЙ ДЗВОНИК (КАРАНТИН-2020)