Рада самоврядування

Існує у колегіумі Рада старшокласників – орган самоуправління колегіантів. Участь у ньому беруть учні 7-11 класів. Структура нагадує кабінет міністрів – міністерства освіти, науки, спорту, дозвілля, внутрішніх справ, інформації на своїх засіданнях намагаються вирішувати всі(!) питання, що виникають у шкільному житті. Конфліктна комісія покликана розв’язувати проблеми у міжособистісних стосунках.

Рада самоврядування, яка працює в КМК, бере участь у всіх районних акціях з питань здорового способу життя, в акціях «Рівний – рівному», «Клас вільний від куріння», «Школярі Києва – за здоровий спосіб життя». Спільно з батьками та адміністрацією КМК в рамках програми «Співпраця в трикутнику» розроблено заходи щодо інформування батьків про такі акції і участь в них колегіантів.

Програма «Співпраця в трикутнику»

У КМК працює програма «Співпраця в трикутнику», складена адміністрацією, «радою самоврядування» і батьківською радою КМК. Батьки спільно з дітьми беруть участь у виховній роботі закладу. Спільно з батьками і учнями випускних розробляються сценарії Останнього дзвоника і Випускного вечора, батьки допомагають у організації і проведенні Новорічних свят. Традиційно для батьків проводиться День відкритих дверей. Організовуються концерти до Дня матері, окремі художні виступи готуються до батьківських класних зборів.

Рада самоврядування проводить 14 жовтня День самоврядування, під час якого учні 11 класів перебирають на себе усі функції по забезпеченню діяльності колегіуму. По закінченню «Дня» організовується круглий стіл з викладачами і адміністрацією для підбиття підсумків проведеного Дня самоврядування.

У ГКМК організована робота наступних гуртків і клубів:

· Юних інспекторів руху,

· Дружини юних пожежників,

· вокально-хорового, декоративно-прикладного та інтелектуального клубу,

· клубу ЮНЕСКО,

· Євроклубу,

· клубу «Екотур».

Гуртківці ГКМК можуть похвалитися своїми здобутками.

Так, гурток юних інспекторів руху встановив теплі стосунки з вихованцями дитячого дошкільного закладу у Дарницькому районі для дітей, хворих на ДЦП. Члени агітбригади ЮІР у 1999 році посіли 3 місце у районному конкурсі-огляді агітбригад ЮІР.

Члени Дружини юних пожежників під керівництвом Паламарчука А.О. і Паламарчук Т.Ю. вже 7 років поспіль виграють першість Деснянського району серед команд веселих і кмітливих юних пожежників.

Починаючи з 1999 року, команда «Альтер Его» посідає виключно призові місця у Київському міському фестивалі ВК ДЮП «Як тебе не спалити, Києве мій!», в тому числі у 2005 і 2008 році – 1 місця. Команда пять разів у 2000, 2003, 2005, 2006 і 2008 роках представляла Київ на Всеукраїнському фестивалі ДЮП. У 2006 році команда здобула «КУБОК ЕРУДИТІВ ФЕСТИВАЛЮ»

Учасники хорового гуртка під керівництвом вчителя музики Ткаченка О.М. неодноразово посідали призові місця на районному огляді художньої самодіяльності.

Члени інтелектуального клубу (керівник Паламарчук А.О.) беруть участь у різноманітних інтелектуальних іграх, що проводяться у районі, місті Києві. Так, команда КМК вигравала 1 місце у районному Правовому Брейн-рингу (2004), члени гуртка вигравали турнір «Розумовський» (2004, 2005), що проводиться у Голосіївському ліцеї м. Києва. Команда «Альтер Его» двічі (2003 і 2004) була срібним призером Чемпіонату Києва з гри «Що?Де?Коли?». У 2004 році команда стала срібним призером Чемпіонату України з гри «Брейн-ринг» (м. Павлоград). У 2007 році команда «Баклажан» стала Чемпіоном України з «БРЕЙН-ригу»

У ГКМК працює також редколегія колегіантської газети, друкований орган колегіуму “Alter Ego”, у перекладі з латини – “Друге “Я”, що виходить раз на два місяці.

Окрім того, КМК є учасником проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО — у колегіумі працює клуб ЮНЕСКО і Євроклуб (керівник вчитель англійської мови Яременко Г.О.).

У КМК діє програма «Здоровя», в рамках якої створено профілактично-оздоровчий гурток із заняттями на профілакторі Євмінова. Заняття проводять вчителі Петіна Н.Д. і Іванова Н., які пройшли спеціальну підготовку в школі Євмінова.

Учні ГКМК беруть участь у спортивних змаганнях, що проводяться у районі. Шахісти і шашисти КМК неодноразово посідали призові місця на змаганнях Деснянського району.

Змістовно організовуються дозвілля та відпочинок учнів КМК під час канікул. У колегіумі під час канікул працюють гуртки згідно графіка роботи, крім того організовуються оздоровчі поїздки до Закарпаття (с. Верховина, с. Ворохта), Прикарпаття (Івано-Франківськ, Львів, с. Рожнів, с. Східниця), Крим (Морське, Коктебель).

Учні КМК беруть участь у роботі навчально-оздоровчих зборів у приміських таборах для лідерів учнівського самоврядування, для учасників ДЮП у Пущі-Водиці, Кончі-Заспі, Ірпіні.

Постійна увага приділяється профілактиці шкідливих звичок, тютюнопаління, алкоголізмі, наркоманії, ВІЛ/СНІДу серед учнів КМК. Центр реабілітації людини проводив цикл лекцій для учнів і кураторів КМК, спільно з Центром здоров’я була організована зустріч учнів КМК з пацієнтами наркологічного диспансеру м. Києва, директор Центру здоров’я Стойко О.О. проводить курс лекцій щодо організації здорового способу життя для учнів 8-11 класів КМК. Психологи КМК беруть участь у організації районних семінарів з профілактики шкідливих звичок. 2005 року у КМК було здійснено постановку вистави до Дня боротьби зі СНІДом, яку повторно ставили для учасників районного семінару психологів Деснянського району.