З В І Т
 по гімназії “Києво-Могилянський колегіум”
ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району м. Києва
 про роботу в 2018/2019 навчальному році.

1.Коротка характеристика закладу: структура, контингент учнів, склад педагогічного колективу тощо.
1.1. Усього в колегіумі – 45 учителів.
Із загального числа вчителів колегіуму 37 – мають вищу кваліфікаційну категорію; 6 – першу, 1 – другу, 1 – спеціалісти.
Із числа вчителів вищої категорії мають педагогічні звання: 14 – “вчитель-методист”; 17 – “старший вчитель”; 4 – носять звання « Заслужений вчитель України», 8 вчителів нагороджені значком “Відмінник освіти”; 8 – грамотами Міністерства освіти і науки України; 19 – грамотами Департаменту освіти і науки м.Києва; 16 – Подяками мера м.Києва; 6– подяками голови РДА, 3 вчителі нагороджені знаком «Відмінник столичної освіти».
Серед учителів 2 Лауреати Всеукраїнського конкурсу (О.Ковальчук, О.Богданова), 4 переможці всеукраїнського туру конкурсу – ( О.Ковальчук, О.Богданова, О.Шторліна,) 4 лауреати міського туру конкурсу – О.Погребицька, В.Шторлін, Безвугляк О., А.Сухорукова.
Директор ГКМК О.Ковальчук – магістр, заслужений працівник освіти України. Богданова О.Ф., Тарасова О.Б., Оратовський Т.Б., Шторліна О.В. – заслужені вчителі України. Учитель фізики С.Фролов – кандидат педагогічних наук; учитель фізкультури В.Яременко – майстер спорту з боксу.

2. Завдання і проблеми, над якими працював заклад.
У 2018/2019 навчальному році ГКМК з метою створення авторського навчального закладу в рамках експериментально-прикладного дослідження працювала над продовженням запровадження мультипрофільного навчання у старших класах та створенням обґрунтованої системи моделі освітнього середовища.

3. Створення умов для обов΄язкового здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Коротка характеристика мікрорайону (якщо є закріплення). Сім΄ї та учні, які порушують вимоги щодо обов΄язкового здобуття загальної середньої освіти. Заходи, які вживалися закладом з метою повернення їх до навчання.
3.1. На навчання до гімназії – конкурсний набір до 5(1) класу, мікрорайону – немає, сімей та учнів, які порушують вимоги щодо здобуття обов’язкової середньої освіти – немає.

4. Науково-методичне забезпечення роботи закладу. Робота педагогічної ради. Участь в експериментальній та інноваційній діяльності.
Педагогічний колектив гімназії «Києво-Могилянський колегіум» ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва продовжував працювати за програмою «Психолого-педагогічна підтримка учня та оптимізація роботи педагогічного колективу в умовах мультипрофільного навчання», для виконання якої були поставлені конкретні завдання:
— забезпечення умов для якісної освіти та індивідуального розвитку особистих досягнень учнів, стимулювання їх творчої активності, найбільш повної самореалізації в різних видах позаурочної діяльності, реалізація їх схильностей та інтересів;
— проведення семінарів-практикумів з розповсюдження і впровадження в роботу проектних методів навчання і виховання ;
— проведення щорічної експертизи педагогічних новацій на кожній предметній кафедрі;
— пошук нових форм для ефективнішої роботи за темою «Психолого-педагогічна підтримка учня та оптимізація роботи педагогічного колективу в умовах мультипрофільного навчання»;
— аналіз проміжних результатів введення мультипрофільного навчання в практику (ефективності, результативності, кількості навантаження і домашніх завдань);
— продовження участі вчителів гімназії у розробці і впровадженні тестових технологій з контролю знань, розробці і впровадженні тестових завдань для мультипрофільного підсумкового контролю-тестування учнів 1(5)-4(8)-х класів;
— аналіз необхідності та ефективності подальшого проведення мультипрофільного підсумкового контролю-тестування учнів 1(5)-4(8)-х класів.
Науково-методичних семінарів для вчителів та психологів Деснянського району, міста Києва та інших міст України:
• вчитель Рудь О.Л. виступала з доповідями на семінарах для вчителів Деснянського району;
• вчитель англійської мови Тарасова О. проводила майстер-класи для вчителів іноземної мови;
• психолог колегіуму регулярно брала участь у засіданнях методичного об‘єднання психологів шкіл району, а на початку червня в складі ініціативної групи проводила тренінги та майстер-класи на інформаційних зустрічах щодо НУШ для батьків майбутніх першокласників 2019-2020 року на базі закладів освіти Деснянського району;
• вчитель математики Маковійчук Л. поповнювала експонатами музей Освіти створений на базі колегіуму в попередньому навчальному році;
• семінари-практикуми для вчителів, класних керівників з проектних та інноваційних методів навчання і виховання;
• комп’ютерний клас у позаурочний час використовується для проведення семінарів, тренінгів, спрямованих на професійне зростання педагогічного колективу, а також для розширення навичок користування комп’ютером;
• в позаурочний час продовжують діяти курси англійської мови для педагогічних працівників.
За авторськими програмами працює 7 учителів.
Вчитель французької мови Бєсєдіна Т. активно запроваджувала в роботу власностворений електронний підручник з французької мови.
Вчитель хімії продовжувала працювати за домовленістю з НаУКМА щодо проведення частини уроків хімії профільних класів на природничому факультеті НаУКМА.

5. Створення умов для навчання і виховання обдарованих дітей. Мережа профільних класів та класів з поглибленим вивченням предметів, доцільність створення та результативність предметних олімпіад та конкурсів МАН. Засоби заохочення (нагородження медалями, стипендії тощо).
5.1. Одним із ключових напрямків роботи — чітке дотримання термінів проходження курсів підвищення кваліфікації вчителями та контроль термінів атестації. В цьому навчальному році вчителі – Безвугляк О.В., Шевчук Н.А., Кацарська Т.В., Рудь О.Л., Бучакова Т.Ф., Дзюбановська Т.В. пройшли фахові курси при ІППО імені Бориса Грінченка. Складено графік проходження курсів на 2018-2019н.р.
Кожний учитель має право на підвищення своєї кваліфікаційної категорії. За результатами атестації в цьому навчальному році прийнято рішення, що такі медпрацівники як Бучакова Т.Ф., Дзюбановська Т.В., Рудь О.Л., Шевчук Н.А. відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному знанню «старший вчитель», а також Кацарська Т.В. відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоїти педагогічне звання «старший вчитель».
Аналіз результатів роботи педагогічного колективу у 2018-2019 навчальному році свідчить про позитивні наслідки проведених заходів. До особливих результатів можна віднести зростання творчої і навчальної активності учнів, учителів, батьків, що відображено в досягненнях учнів ГКМК за минувший навчальний рік.
Вчителі постійно перебували у пошуку виявлення здібних дітей. Свідченням цього може бути результативність участі учнів школи у ІІ, ІІІ та IV етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, турнірах.
2018/2019 н. р. тільки на районному рівні вибороли 29 призових місць на олімпіаді з української мови та літератури, 46 місць в конкурсі імені Петра Яцика, 16 – в мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, 20 – з історії, 10 – із світової літератури, 22 – з географії, 41– з математики, 6 – з правознавства, 40 – з англійської мови, 17 – з німецької мови, 8 – з французької, 14– з фізики, 25 –з біології, 25– з хімії, 2- офісні технології, 1- комп‘ютерна графіка, 1 з астрономії, 6– педагогіка та психологія, 3 – образотворче мистецтво. Разом це становить 337 перемог.
Результатом участі в міських олімпіадах та конкурсах стали 1 призове місце в олімпіаді з правознавства, 9 – з української мови, 5 – в мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка та 13 місце в конкурсі імені Петра Яцика, 1 місце в міському конкурсі «Поетична весна», 8 – з географії, 13 – з англійської мови, 1 — з іспанської мови, 10 – з біології, 3– з історії, 2 – з хімії, 1 – з педагогіки та психології, 1 з зарубіжної літератури, 1 – з веб-програмування, 2 – з німецької мови. В цілому кількість перемог на міських конкурсах та олімпіадах складає 71 місце.
Крім того, є 1 перемога на міському МАН «Математична мозаїка», 1 перемога на олімпіаді з математики при університеті ім.Т.Г.Шевченка, 21 відмінний та 58 добрий результат на математичному конкурсі «Кенгуру», 26 призових місць у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з математики «На урок».
А також учні колегіуму посіли 1-е перше та 1-е третє місця на Всеукраїнському етапі олімпіади з хімії, одне 3-е місце на Всеукраїнському етапі олімпіади з української мови та одне 3-е місце на Всеукраїнському етапі олімпіади з іспанської мови.
Також в цьому році достатньо високі середні бали з навчальних дисциплін, які виносилися на ДПА в 9-х класах. Так, наприклад, середні бали по класах з англійської мови «10,1» та «10,4».
Проведена робота щодо замовлення нових підручників для учнів 10-х класів.
У 2018-2019 н.р. дві учениці 9 класу Соколенко Інна та Соколенко Вікторія отримали Президентську стипендію; Золоті медалі отримають – 3 випускники, Срібні медалі – 2 випускники, свідоцтва з відзнакою отримали – 7 учнів 9-х класів.
Координувала роботу в закладі методична рада.
Планування науково-методичної роботи включало такі основні напрямки:
— функціонування методичної ради;
— робота предметних методичних об’єднань;
— контроль роботи творчої групи вчителів;
— організація та забезпечення самоосвіти вчителів;
— організації наукової роботи з учнями.
Протягом минулого навчального року у закладі працювали методичні об’єднання вчителів:
— математичного профілю (голова Тарасенко К.П.);
— природничих наук (голова Булгакова М.В.);
— української мови та літератури (голова Кацарська Т.В);
— іноземної філології (голова Тарасова О.Б);
— зарубіжної літератури та мистецтва (голова Шторлін В.В.);
— історії (голова Головін Ю.О.);
— фізичної культури та технологій (голова Петіна Н.Д.);
— класних керівників (голова Паламарчук Т.Ю.).
Багато хто з педагогічних працівників гімназії був активним учасником районних методичних об’єднань, де вчителі знайомилися з новинками в освіті, з новими підходами у вирішенні актуальних питань сьогодення. Так у 2018/2019 навчальному році Рудь О.Л. виступала з доповідями на семінарах для вчителів Деснянського району «Маловідомі пам‘ятки другої світової війни в місті Києві», а також початок 2019 року допомагала підготувати виступи учнів для участі в конференції присвяченій 100-літтю прийняття Акту Злуки. В лютому 2019 виступала із творчим звітом на засіданні експертної фахової групи «Панорама творчих ідей». Вчитель хімії продовжувала співпрацю за домовленістю з НаУКМА щодо проведення частини уроків хімії профільних класів на природничому факультеті НаУКМА.
Психологом закладу продовжується участь у реалізації таких національних, державних та регіональних програм:
 Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації» — пропагування здорового способу життя, планування сім’ї, формування відповідального батьківства.
 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми» — профілактика жорстокого поводження серед дітей.
 «Профілактика шкідливих звичок» — пропагування здорового способу життя, профілактика алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, негативних звичок, формування відповідального ставлення до власного життя.
 «Сімейна розмова» — протиалкогольна профілактична програма.
Психолог колегіуму регулярно брала участь у засіданнях методичного об‘єднання психологів шкіл району, а на початку червня в складі ініціативної групи проводить тренінги та майстер-класи на інформаційних зустрічах щодо НУШ для батьків майбутніх першокласників 2019-2020 року на базі закладів освіти Деснянського району. Вчитель математики Маковійчук Л. протягом року доповнювала склад експонатів раніше створюваного на базі ГКМК музею Освіти.

6. Організація виховної роботи. Основні та найбільш цікаві заходи. Робота гуртків, секцій тощо. Профілактична робота з питань попередження скоєння злочинів і правопорушень неповнолітніми.
6.1. Продовжує діяти проектний метод протягом навчального року учнями ГКМК підготовлено 2 проекти “Ми – нам”: учень 10 класу, член юнацької збірної України з футболу зорганізував гурток з футболу, та 2 районні турніри. Під керівництвом вчителя англійської мови підготовлені учнівські публікації до видання буклету про Україну (видавництво “Longman” посібника “Україна історія та географія”, публікації у журналі “English”. Продовжують функціонувати гуртки: хореографічний, туристичний клуб «Екотур», «Інтелект-клуб ГКМК».
• команди #SPF70 і #ЛЕВІАФАН протягом року грали у Київському чемпіонаті щодеколи;
• призерами Чемпіонату Києва зі СВОЄЇ ГРИ та ЕРУДИТ-КВАРТЕТУ стали Олександра Руденко, Валерія Цирендоржиєва, Майя Чепелюк — чемпіони з Ерудит-квартету, Майя Чепелюк — срібний призер Своєї Гри;
• на Кубку Києва з гри Що Де Коли команди «ЛЕВІАФАН» (старша група) посіла 2 місце, команда «1ХBATMEN» (молодша група) — 1 місце;
• команда «Боги боулінгу =БОБО» Олександр Тесленко, Максим Недашківський, Вадим Свінціцький і капітан Кирило Анісімов вибороли ПЕРЕМОГУ у турнірі з боулінгу серед команд Деснянського району;
• команда з боулінгу в старшій віковій групі посіла 2 місце серед 9 команд учнів Деснянського району;
• продовжувалась активна профілактично-просвітницька, екологічна та туристично-краєзнавча робота. Вчителі Яременко В.А. та Шевчук В.В. виїзджали з командою учнів колегіуму у І (районному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), де учні посіли ряд призових місць і ІІІ місце у командному заліку в районних змаганнях ДЖУРА 2019;
• Протягом року тривала спільна робота з волонтерськими організаціями щодо підтримки бійців АТО у Київському центральному клінічному госпіталі та військовому госпіталі м.Ірпеня;
• на базі колегіуму міжнародна волонтерська організація «Мальтійський хрест» показувала майстер-клас для учнів старших класів про надання першої домедичної допомоги;
• до Дня вшанування пам‘яті Тараса Шевченка була організована творча зустріч з заслуженим артистом України, кіноактором Юрієм Мисенковим;
• учні гімназії організували та провели на базі колегіуму благодійний ярмарок, кошти з якого було спрямовано на допомогу дитячому будинку Вишгородського району «Любисток»;
• 20 травня команда гімназії «Києво-Могилянський колегіум» «Тут не палять» посіла 2 місце на “Літньому кубку” Офіційної Київської шкільної Ліги Сміху – в міжшкільному чемпіонаті київських команд Ліги;
• Батьківська громада 3-іх класів у формі квесту знайомилася із сучасною шкільною програмою;
• традиційні свята ГКМК – Урочистий прийом до 1 класу ГКМК у Києво-Могилянській академії, Пострижини – Посвята у колегіанти,
• День Колегіуму – 13 жовтня – проведено День самоврядування, святковий концерт до Дня захисника Вітчизни;
був проведений ряд виховних заходів та екскурсій для учнів колегіуму.

7. Робота бібліотеки та забезпечення учнів підручниками.
7.1. Бібліотечний фонд складає 15114 книг, з них 8003 – підручники, література – 7111, а також 143 аудіовідео. В бібліотеці є літературні видання різних напрямків з 1901по 1950 роки, з яких періодично формуються музейні експонати (для внутрішнього користування).
Бібліотека оснащена комп’ютером, принтером, сканером.

8. Організація харчування та медичного забезпечення учнів.
8.1. Харчування дітей забезпечується КП “Зеніт”. Обіди споживають 100 учнів, буфетною продукцією забезпечено весь контингент учнів.
Медичне обслуговування забезпечується медичною сестрою.

9. Соціальна допомога учням із числа дітей пільгових категорій.
9.1. Соціальна допомога учням із числа пільгових категорій надавалась згідно чинного законодавства у встановленому порядку.

10. Діяльність органів учнівського самоврядування.
10.1 Протягом року виховна робота відзначилась такими загальношкільними заходами:
— урочистий прийом до 1 класу ГКМК, Свято Першого дзвоника;
— День Колегіуму 14 жовтня, у рамках святкування якого пройшли День самоврядування,
— Пострижини,
— Концерт до Дня вчителя;
— новорічний концерт для викладачів ;
— Новорічні свята по паралелях готували класні керівники спільно з батьками.
За участю учнівського самоврядування проведені:
1. урочистий концерт до Дня вчителя та 8 Березня;
2. туристичний зліт в рамках конкурсу «Джура»;
3. конкурс стрілецької пісні;
4. свято першого і останнього дзвоника;
5. Випускний вечір.
Протягом навчального року Рада самоврядування займалася: організацією спортивних заходів, свят, контролем за успішністю, випуском загальношкільної газети “Альтер Его”, підготовкою конкурсів козацько-стрілецької пісні, концертів до Дня вчителя і до Нового року, проведенням пострижин і Дня самоврядування. Рада організувала благодійний збір коштів для воїнів АТО, смаколиків до свята Миколая та Великдня.
У всіх класах проводилися виховні години, екскурсії, культпоходи до театрів відповідно до плану роботи.
Згідно з планом проводилися батьківські збори на початку семестрів і у кінці семестрів з інформуванням батьків про стан успішності і поведінки дітей. Спільно з батьківською громадою розроблено чіткий план “Співпраці у трикутнику”, доведений до батьків, учнів та викладачів. Потрібно відзначити високу активність викладачів у проведенні Дня відкритих дверей, який пройшов 14 грудня. Під час цього дня батьки спілкувалися безпосередньо з викладачами. На належному рівні забезпечувався контроль з боку кураторів за веденням щоденників, наявністю шкільної форми, за запізненнями та пропусками занять.
Відповідна робота проводилася кураторами і запрошеними спеціалістами з питань профілактики тютюнопаління та вживання алкоголю, профілактична робота по уникненню правопорушень серед підлітків.

11. Діяльність батьківського комітету.
11.1. Батьківський комітет ГКМК, очолюваний Прохоровою Н.В. працює за планом, проводяться спільні засідання з адміністрацією та шкільним самоврядуванням, створена громадська батьківська приймальна.

12. Діяльність ради загальноосвітнього навчального закладу.
12.1. Рада ГКМК, очолюється вчителем української мови Гребеник А., робота Ради ведеться згідно з положенням про шкільну раду.

13. Діяльність піклувальної ради.
13.1. Піклувальна Рада у ГКМК створена у жовтні 2003 року, голова Ради– голова батьківського комітету ГКМК, Президента Благодійного фонду Прохорова Н.В.
Під егідою Ради були нагороджені 51 переможці районних олімпіад грошовими преміями від Ради Піклувальників, встановлено стипендії найкращому випускникові та найкращому учневі в прогресі.

14. Співпраця із сільськими школами.
14.1. Протягом 2018-2019 навчального року робота із сільськими школами не проводилась.

15. Міжнародні зв΄язки.
15.1. У цьому році вчителі та учні ГКМК продовжували роботу за проектами „Громадянська освіта” „Екотур” (Шевчук В.В.), міжнародна програма „Практичне право” (Богданова О.Ф). РІЕ (“Партнери в освіті”), ТЕА (“Україно-американські премії за досягнення у викладанні”) (Тарасова О.Ф.).
Гімназія є асоційованою школою ЮНЕСКО. В рамках цього проекту учні колегіуму під керівництвом вчителя Ковалівської О. брали участь у роботі регіональної еко-мистецької конференції ПАШ ЮНЕСКО «Сучасні погляди на майбутнє планети та людства», що була проведена до Дня Землі. Тема виступу/обговорення «Екологічна ситуація в Україні : основні загрози та шляхи вирішення проблеми забруднення».
25.02.2019р. підписано Меморандум про співпрацю з Факультетом гуманітарно-природничих наук Пряшівського університету в Пряшеві Словаччина.
З нагоди відзначення Дня Європи були проведені такі заходи:
 14.05.19 відбулося засідання Євроклубу на тему «Європейські цінності та стандарти»;
 15.05.19 брейн-ринг на тему «Галопом по Європі»;
 16.05.19 на честь Всеукраїнського дня вишиванки були проведені тематичні уроки «Історія створення і цінність вишиванки», «Вишиванка – важлива складова українського вбрання», «Цікаві факти про українську вишиванку», флешмоб, в якому взяли участь всі учні та вчителі колегіуму;
 17.05.19 флешмоб серед учнів 5-7 класів: співали гімн Європи «Ода до радості».
Директор гімназії Ковальчук О.В. в період з 23.05.2019 по 06.06.2019 брав участь в міжнародній освітній конференції, яка відбувалася в Китаї.

16. Створення власної системи інформаційного забезпечення: шкільна преса, радіогазети тощо. Використання мережі Internet.
16.1. У школі випускається є підключення до мережі “Internet”, активно наповнюється власна WEB сторінка колегіуму, відбувається активне висвітлення роботи гімназії на сторінці групи колегіуму в соціальній мереже, а саме фейсбуці.

17.
17.1. Використання бюджетних коштів, що виділялися закладу для покращення матеріально-технічної бази, як-от проведення ремонтних робіт, придбання меблів, навчального обладнання, літератури, шкільної форми тощо.
Кошторис установи по загальному фонду на 2018рік
в т.ч. по КЕКВ:
2111 — 8105580
2120 — 1760050
2210 — 402078
2220 — 7830
2230 – 27350
2240 – 520660
2271 – 518800
2272 – 20500
2273 – 93000
2730 – 0
2282 – 4500 Касові видатки по загальному фонду склали 11460348,00
в т.ч. по КЕКВ
2111 — 8092952,63
2120 — 1760049,16
2210 — 401707,47
2220 — 7830,00
2230 – 21582,00
2240 — 520628,69
2271 — 492942,78
2272 — 11456,68
2273 — 84865,15
2730 – —
2282 – 1722,00
за 2018 рік 11395736,56
17.2. Використання коштів з інших джерел фінансування:
— кошти отримані за надання платних послуг;
— доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень: навчально-дослідних ділянок, підсобних господарств;
— доходи від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;
— кредити банків;
— благодійні внески юридичних і фізичних осіб.
17.3. Додаткових платних послуг немає:
— Оренди – немає;
— Кредитів банків – не було.
— Протягом року було одержано подарунки від юридичних осіб на суму 90958,72 грн. які оприбутковані
— вікна 10 шт. – 86687,05
— підручники — 1329 шт. – 46614,80
— кабінет хімії – 245949,96
— подарки різні:
медобладнання — 525,50
ксерокс + сканер — 15420
— Отримано кошти від здачі макулатури та придбано, на виручені кошти, книги в кількості 22шт. на суму 1575,00 грн.
за 2018 рік — 15945,50
17.4. Використання коштів фонду загального обов΄язкового навчання.
17.5. Кошти фонду загального обов΄язкового навчання використані відповідно до діючих вимог та затвердженого кошторису.

18. Організація внутрішкільного контролю за виконанням навчального плану і програм, якістю знань, умінь і навичок учнів.
18.1. Навчальний план та державні програми виконані, контроль за якістю знань, умінь і навичок здійснювався відповідно до річного плану роботи школи.

19. Форми контролю, яким піддавався заклад з боку органів державної виконавчої влади та органів управління освітою.

Планові перевірки держпродспоживслужби, пожежної інспекції, податковою інспекцією навчальних закладів м.Києва, службою фінаудиту, Управлінням освіти. Держкомітет з охорони праці.

Директор ГКМК О.Ковальчук